BİR KİTAP BİR UMUT
  02.06.2021

  KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI

                Ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutukluların kütüphane faaliyetlerinden yararlanmaları için Adalet Bakanlığımız ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüz tarafından birçok çalışma yürütülmektedir. Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL ile Kültür veTurizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY’un katılımı ile 29 Mart 2021 tarihinde “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır. İlki Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde açılacak olan kütüphane için çalışmalara başlanmıştır. Kampüs kütüp-hanelerinden hükümlü/tutuklular ile birlikte ceza infaz kurumlarında görev yapan personel ve ailelerinin de yararlanmaları hedeflenmiştir. Bu kapsamda; “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” düzenlenmiş olup, Kampanya Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL tarafından 31.05.2021 Pazartesi saat 11.00'de tüm Türkiye’de eş zamanlı başlatılmış, ilk bağışları ise Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL yapmıştır.

               Kampanya kapsamında Amasya  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Amasya Adliyesinde etkinlik düzenlenmiştir. Açılışa Amasya Valisi Mustafa MASATLI, Amasya  Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, Amasya Cezaevi Savcısı Yunus Emre ZENGİN, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Amasya Belediye Başkanı Vekili Özcan GÜR, Amasya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Aydın ÇELİKER, İzleme Kurulu Başkanı Ali Osman KURT, İl Protokolü ve Amasya Ceza İnfaz Kurumu personeli katılmıştır.

               Amasya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu  ve Gümüşhacıköy  Açık Ceza İnfaz Kurumu kütüphaneleri için Amasya Adliye Sarayında ve Amasya Park Avm’de bağış standı oluşturulmuş ve ilk kitap bağışları kabul edilmeye başlanmıştır.

  Adres

  Helvacı, Amasya E Tipi Kapalı Cezaevi No:53, 05100 Amasya Merkez/Amasya

  Telefon

  Tel: 0 (358) 242 03 64 - 0 (358) 242 07 25

  Fax: 0 (358) 242 05 85

  E-Posta

  abbamasya.etcikisaretadalet.gov.tr