ORMAN HAFTASI GÜNLERİ

  BELEDİYE ÇOCUK YUVASI GELİNCİK 1 SINIF ÖĞRENCİLERİ ADINA YAPILAN ETKİNLİKTE
  KURUMUMUZ BAHÇESİNE AGAÇ FİDANI DİKİMİ YAPILDI.

   

  Orman Haftasına günler kala Anaokulu Gelincik 1 Sınıf adına yapılan etkinlikte çocuklara ağaç, doğa ve toprak sevgisini aşılamak için ağaç fidanı dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

  Etkinliğe Amasya Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Ramazan AKSOY, Cezaevi Kurum 1. Müdürümüz Aydın ÇELİKER, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı J.Kd.Bçvş Ertuğrul ARSOY ve Belediye Çocuk Yuvası Gelincik 1 Sınıf Öğrencileri katılmıştır.

  Ağaç diğer bir çok nimetlerde olduğu gibi her haliyle insanlara faydalı olması için yaratılmıştır. Ağaç denilen canlı, her şeyden önce bir şifa kaynağıdır. Dalıyla, budağıyla sadece öyle dururken bile bin derde devadır. Ağacın sadece dalından, budağından, meyvesinden, kerestesinden istifade edilmez. Havanın temizlenmesi, yağmurun yağması, iklimin düzenlenmesi diğer nebadatın yetişmesi hep ağaca bağlıdır. Bir nevi ağaç, dünyada ki hayatın sağlıklı devam etmesi için mihenk taşıdır.

  " Niçin ağaç dikmek bu kadar ehemmiyetli ?" sorunusun cevabı, Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) fidan dikmeyle ilgili şu hadisi şerifinde bulabiliriz.  Efendimiz;

  "Kıyamet kopsa bile, o zaman elinde bir fidan bulunuyorsa ve onu dikmek için de bir engel yoksa derhal o fidanı dikin" buyuruyor.

  Bunun bilinciyle Etkinliğe katılan 5-7 yaş arasındaki çoçukların yaşadığı şehre ilgisini, duyarlılığını artırmaya, öz güvenini geliştirmeyi, temsil bilincini geliştirmeyi, ağaç ve doğa sevgisini aşılamak amaçlandığından bu kapsamda 05.03.2019 günü Cezaevi bahçemize ağaç fidanı dikimi yapılmıştır.

  Adres

  Helvacı, Amasya E Tipi Kapalı Cezaevi No:53, 05100 Amasya Merkez/Amasya

  Telefon

  Tel: 0 (358) 242 03 64 - 0 (358) 242 07 25

  Fax: 0 (358) 242 05 85

  E-Posta

  abbamasya.etcikisaretadalet.gov.tr

  © 2020 AMASYA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 102 - Toplam : 115814 kişi ziyaret etmiştir.