18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA TÖRENİ

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

  Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Cezaevi yerleşkesinde katılımcılarla birlikte şehitlerimiz anılarak program icra edilmiştir.

  Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı J.Asb.Kd.Bşvş. Ertuğrul ARSOY tarafından düzenlenen  anma törenine 15. Piyade Eğitim Tugayı Tuğgenaral Nihat ERGÜN, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Ramazan AKSOY, Cezaevi Cumhuriyet Savcısı Lütfullah TOPUK, Cezaevi Müdürü Aydın ÇELİKER, İdare Memuru Mehmet ÇOBAN, İdare Memuru İsmail Deniz,  askeri ve diğer personeller katıldı.


  Anma programında,  Saygı duruşu, İstiklal Marşı, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve Cezaevi Vaizimiz Kadir DİKMEN tarafından şehitlerimizin ruhuna okuduğu Aşr-ı Şerif tilaveti ve duası yapıldı.  Çanakkale Deniz Zaferini anlatan ve o günlerde yaşananlar davetlilerin zihinlerine yeniden canlandı. Ayrıca o günlerin ruhunu tekrar yaşamak üzere bu ülkeyi bizlere armağan eden aziz şehitlerimizin cephede yediği yağlı buğday  aşı çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ve ekmek ikram edilerek gelecek nesillere aktarılması sağlandı. Akabinde tüm şehitlerimizin anısına cezaevi bahçesinde ağaç dikimi yapılmıştır.

  Adres

  Helvacı, Amasya E Tipi Kapalı Cezaevi No:53, 05100 Amasya Merkez/Amasya

  Telefon

  Tel: 0 (358) 242 03 64 - 0 (358) 242 07 25

  Fax: 0 (358) 242 05 85

  E-Posta

  abbamasya.etcikisaretadalet.gov.tr

  © 2020 AMASYA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 63 - Toplam : 115775 kişi ziyaret etmiştir.