15 TEMMUZ ANMA ETKİNLİĞİ

  Ceza İnfaz Kurumumuzda "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" münasebetiyle Tören ve Anma Programı düzenlenmiştir. Törene; Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Erol ÇELİK, Amasya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Muhammed Ramazan AKSOY, Cezaevi Savcımız Sayın Yunus Emre ZENGİN, Kurum Müdürümüz Aydın ÇELİKER, Kurum 2.Müdürleri Sevgi PEHLİVANOĞLU ve Hatun SAĞLAM,İdare Memurlarımız Mehmet ÇOBAN, İsmail DENİZ, Ceza İnfaz Kurumu Jandarma Bölük Komutanı Ertuğrul ARSOY, Kurum Öğretmeni Tülin ERDEM, Kurum Psikoloğu Aysun ATMACA, İnfaz Koruma Memurları ile çok sayıda hükümlü ve tutuklu katılmıştır.

  Programamız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kurum 2.Müdürümüz Hatun SAĞLAM'ın "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" hususunda günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Ardından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" için göndermiş olduğu "İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz Anatomisi" adlı yapım izlendi.

  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genelmüdürlüğü'nün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" için göndermiş olduğu filmin bitiminde tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti Okunması ile düzenlenen anma programı tamamlandı.

  Adres

  Helvacı, Amasya E Tipi Kapalı Cezaevi No:53, 05100 Amasya Merkez/Amasya

  Telefon

  Tel: 0 (358) 242 03 64 - 0 (358) 242 07 25

  Fax: 0 (358) 242 05 85

  E-Posta

  abbamasya.etcikisaretadalet.gov.tr

  © 2020 AMASYA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 97 - Toplam : 115809 kişi ziyaret etmiştir.